3 zespoły - wiele brzmień, zaserwują nam: 

 

ALEKS GALA PRZYJACIELE(Londyn-Legnica)

ACID PLAN (Lubin)

THEACOUSTICCOVERS (Wrocław)

 

-

#THEACOUSTICCOVERS (Wrocław)

 

https://www.facebook.com/theacousticcovers

 

Członkowie:

Małgorzata: wokal, instrumenty perkusyjne

Bartek: Gitarrra i wokal 

Gatunek: Covery Coverki Covereczki wszystkiego co uznajemy za piękne :)

Miasto rodzinne: Wrocław

 

Bartek jest znaną postacią w kręgach folkoceltyckich. Jego zespół RHIANNON to juz uznana marka. THEACOUSTICCOVERS to projekt z innych kręgów, który w Legnicy zaprezentuje się ze swojej akustycznej, ale jednak rockowej strony. Zespół niedawno ciężko pracował w studio, jednak zanim usłyszymy efekt na falach radiowych, mamy okazję zobaczyć i usłyszeć ten duet na żywo - po raz pierwszy w Legnicy.

Dla Gosi THEACOUSTICCOVERS to obecnie jedyny projekt muzyczny. Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (specjalizacja - edukacja przedszkolna i terapia pedagogiczna) nie narzeka na brak emocji: pracuje w szkole. Na scenie prezentuje świetny głos, oryginalnie interpretując największe hity.

Bartek mówi o sobie: "Udzielam w celtyckim życiu Wrocławia. Całkowicie się przebranżowiłem. Kiedyś pracowałem w finansach, ale zrezygnowałem bo nie lubilem krawatów.". Kto wie, może Bartek zrezygnował z kariery, której ukoronowaniem miało być ministerstwo finansów, na rzecz muzyki, gdzie może pięniędzy mniej, ale... zdrowszych emocji więcej.

 

FB: Theacousticcovers

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

#ACIDPLAN (Lubin)

 

https://www.facebook.com/pages/Acid-Plan/531630763517734?fref=ts

 

Członkowie: Wojtek "Kwachu" Kwaśniewski (m.in. także: RAF, Sons Of Corinth, Robi, White Rebel, Public Castration, The Less) 

Robert "Pląba" Pląskowski (m.in. także: Sons Of Corinth, Robi, Public Castration, Desdemona)

Acid Plan to: plan twórczy, plan odtwórczy, plany muzyczny, plan rytmiczny, plan techniczny, plan towarzyski, plan nietowarzyski, plan ziemski, plan boski, plan nieplanowany, plan zaniedbywany, plan wskrzeszany... Struktura otwarta.

 

Zwykle "acidowcy" prezentują mocny, industrialny show, w kolorowych ramach, mocno wgniatający słuchacza. W Legnicy zaprezentują się nieco lżej, ale tylko "nieco". Miłośnicy mocnych brzmień będą zadowoleni, ale ci co lubią potupać przy czymś ambitnym - także.

 

FB: Acid Plan

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

#ALEKSGALAPRZYJACIELE (Londyn, Legnica)

 

https://www.facebook.com/galaaleks?fref=ts

 

Członkowie:

Aleksandra Gala - gitara, wokal

Norbert Mąkowski - instrumenty klawiszowe (Intruz, Wielkanoc, Raz Dwa Trzy, The Less)

Maciej "Gruby" Trybuchowski - gitara (The Less, Cabaret Grey)

Bartek Melcer - gitara basowa (Światłovood)

Jakub Ziemba - perkusja (Michał Rassek, Światłovood)

 

Ola to córka Galika, byłego perkusisty punkowych Zielonych Żabek. Od szóstego roku życia mieszka w Londynie. 

- Dzięki tacie od zawsze była muzyka w domu, która wypełniała każdą wolną chwilę - mówi Ola. - Tata wprowadził mnie w świat dźwięków i pomógł wykształcić słuch muzyczny. Już od dziecka wiedziałam jaka jest różnica pomiędzy Led Zeppelin a Sex Pistols, czy tez REM, The Cure i Depeche Mode. Mnie nauczono odbierać utwór kompletnie. Poszukuję w utworach tego idealnego połączenia tekstu z muzyką. Tej całości z jaką artysta się do mnie zwraca. 

 

Ola wcześnie rozpoczęła pierwsze próby z własnymi kompozycjami. W roku 2012 rodzinnymi siłami, podczas pobytu w Polsce, powstał teledysk do piosenki ‘Red Lipstick’ (jest na You Tube). Także w tym roku Aleks Gala wystąpiła między innymi na charytatywnym koncercie w Londynie, dla Janusza Rokickiego srebrnego medalisty londyńskiej Paraolimpiady. Był to także rok radiowego debiutu na falach Polisz Czart angielskiego Radia Verulam oraz poznańskiego Radia Merkury.

Rok 2013 był ważny z kilku względów. Najpierw Aleks wystąpiła w Birmingham na Artist Reveal Yourself! Competition. Latem po raz pierwszy koncertowała w szerokim składzie rockowym. Koncerty w Polsce były debiutem scenicznym z pełnym (złożonym z dolnośląskich muzyków) bandem ALEKS GALA PRZYJACIELE. Utwory Aleks Gala gościły na falach Radia Wrocław.

Aleks Gala zagrała w duecie z 7- letnią siostra Hania na perkusji w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Hull. Potem były koncerty w ARTeria Exhibition, The Polish Hearth Club (Ognisko Polskie) w Londynie oraz na ‘Music is my life' w Welwyn Garden City, a także na londyńskim Polish Rock Fest @Battersea Park. 

Natomiast ALEKS GALA PRZYJACIELE zagrali w ubiegłym roku tylko raz, ale za to na rewelacyjnym koncercie w Złotoryi, jako support przed gwiazdą światowego formatu: Ray Wilson & the Berlin Symphony Ensemble: GENESIS Classic.

W Londynie nagrany i zrealizowany został teledysk do piosenki ‘Keep your distance’, który zobaczyć można na YouTube. Kolejny teledysk, do utworu ‘Love me’, realizowany był w Borach Dolnośląskich. W nagraniach wzięło udział ponad dwadzieścia osób. Dzięki inicjatywie platformy MIGAJ.EU jest to nowatorskie przedsięwzięcie na skalę światową. Scenariusz clipu jest tak skonstruowany, aby mógł być odbierany przez osoby niesłyszące. Efekty tej pracy można oglądać na You Tube. 

ALEKS GALA PRZYJACIELE - rockowa wersja muzyki Oli, to zespół złożony ze znanych i lubianych legnickich muzyków. Mieszanka młodości i rutyny, doświadczeń post punkowych, funkowych, reggowych, rockowych!

 

FB/ Aleks Gala

You Tube/ Aleks Gala

 

 

Wstęp #WOLNY!!! Prosimy przybywać licznie! W grupkach, parach, tandemach itp. wszelkie kombinacje ilościowe - dozwolone i wskazane!: )

 

Org.: Legnickie Centrum Kultury (Akademia Rycerska), ul. Chojnowska 2;

www.lck.art.pl

 

Patronat nad koncertem:

 

BRZMIENIE M