KONCERT 

"strefa de..." #125

 

Wystąpią:

 

RETROSPECTIVE 

progressive rock / art rock - Leszno

www.retrospective.pl/

www.facebook.com/retrospectivepl/

https://retrospectivepl.bandcamp.com/album/lost-in-perception

 

THE GATE

progressive rock'n'roll - Racibórz

www.facebook.com/TheGateOfficial/

https://soundcloud.com/the-gate-official

 

DZIECI ULRICHA POPA

punky pop - Legnica

 

bilety:

15 zł (przedsprzedaż) / 20 zł (na koncercie)

 

Org.: Legnickie Centrum Kultury (Akademia Rycerska), ul. Chojnowska 2, 76 / 72 33 710, -700; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.lck.art.pl

 

 

RETROSPECTIVE

 

W 2005 zostaje powołana do życia formacja HOLLOW. Po wydaniu dema "Hollow" (2006), rok później zmienia nazwę na RETROSPECTIVE. Wkrótce ukazuje się EP-ka "Spectrum Of The Green Morning". Zespół supportuje Fisha na koncercie we Wrocławiu.

W 2008 ma miejsce premiera pierwszego albumu "Stolen Thoughts", połączona z koncertami promującymi.

RETROSPECTIVE występują na 5th Anniversary of Progressive Promotion w Rüsselsheim. 

Rok 2012 to nagrywanie i ukazanie się drugiego album "Lost In Perception" (Progressive Promotion Records).

Grupa ma na koncie dziesiątki koncertów, w tym mini-trasę z RIVERSIDE.

 

RETROSPECTIVE to formacja reprezentująca młode pokolenie polskich zespołów prog rockowych. Swoją muzykę inspirują twórczością artystów z bardzo szerokiego spektrum gatunkowego. Nie zamykają się ściśle w jednej stylistyce. Często podróżują w rejony różnych odmian rocka, od tego art, po ten hard. Potrafią kreować klimatyczne muzyczne pejzaże przepełnione emocjami, ale również niespodziewanie drasnąć zaskoczonego słuchacza ostrym pazurem. Różnorodność ta i kontrasty spojone w całość sprawiają, że ich muzyka jest wyjątkowa.

 

Skład: Jakub Roszak (lead vocal) • Beata Łagoda (keyboard, backing vocal) • Maciej Klimek (guitar) • Łukasz Marszałek (bass guitar) • Robert Kusik (drums) • Alan Szczepaniak (guitar)

 

 

THE GATE

Zespół został założony w październiku 2012 roku, kiedy spotkaliśmy się na pierwszej wspólnej próbie, czyli na trzy miesiące przed planowanym Końcem Świata.

Ponieważ "czasu było niewiele", byliśmy zmuszeni do szybkiego określenia swojego kierunku muzycznego. Mimo tego, że Koniec Świata został przełożony na termin bliżej nieokreślony, postanowiliśmy kontynuować swoją działalność.

Styl pojawił szybko, z uwagi na fakt, że wszyscy kochamy rocka progresywnego.

Grupę tworzą trzy różne charaktery, trzy różne zbiory doświadczeń nie tylko muzycznych, sięgających również teatru oraz sztuk wizualnych. 

Mamy ambitne podejście do tworzenia, zarówno pod względem brzmieniowym, tekstowym, jak i kompozycyjnym; jest to mieszanka rock'n'rolla i rock'a progesywnego, pojawiają się elementy jazzu, bluesa i muzyki klasycznej. 

Nasze inspiracje artystyczne są szerokie jak uśmiech Julii Roberts, toteż nie będziemy się na ten temat rozpisywać (bo ileż można pisać o QUEEN, PINK FLOYD, RUSH, YES, Max'ie Richter'rze czy Bobby'm McFerrin'nie...) :)

Jesteśmy poważnie uzależnieni od wysokiej temperatury w muzyce i kawy (często zastanawiamy się czy jedno ma związek z drugim).

Skład:

Jakub Dąbrowski - lead vocal, drums and percussions

Maciej Hanusek - guitar, keys, vocals

 

Mateusz Gola - bass, synth