ULICZNY OPRYSZEK & DE ŁINDOWS |23.04.16| LEGNICA klub Spiżarnia

 

bilety 20/25PLN 

start 20:00 

 

ul.Piastowska 1, 59-200 Legnica

 

Grupa Uliczny Opryszek powstała w 1991 roku w małej miejscowości Nowy Tomyśl w województwie wielkopolskim. Na dorobek zespołu składają się cztery płyty studyjne. 

Ostatni album - "Na zawsze punk", został wydany w 2009 roku i zawiera 20 coverów zapomnianych, starych polskich kapel punkowych. W 2015 roku miała miejsce reedycja krążka wraz z koncertowym DVD Ulicznego Opryszka. Muzycy w planach mają już "Na zawsze Punk 2

 

www.facebook.com/ULicznyOpryszekpunkrock

 

strona : http://www.ulicznyopryszek.pl/
Na zawsze punk! - https://www.youtube.com/watch?v=EM_PC2GH4jk
http://www.facebook.com/Mr.Pilon70


Zespół DE ŁINDOWS istnieje od 2002 roku. Ma za sobą występy w Polsce, Czechach i na Słowacji na takich festiwalach jak Przystanek Woodstock, Jarocin, B-Festival, Punk Island, Underground Fest czy Keltska Noc. Na płycie gościnnie udziela się wokalnie czeski zespół Kohout Plasi Smrt.
25 września nakładem Fonografiki ukazała się "Awaria systemu", czwarta płyta punkowego De Łindows. W sieci pojawił się promujący krążek teledysk do utworu "Tramwaje".
"Awaria systemu" to 13 nowych utworów, energetyczne gitary i charakterystyczną sekcję dętą. Album został nagrany i zrealizowany przez Adama Celińskiego w Studiu Radioaktywni pod Częstochową. Nagranie na tzw. setkę pozwoliło zachować jak największą dynamikę utworów. 

https://www.facebook.com/delindows/
strona: www.delindows.band.pl
Tramwaje : https://www.youtube.com/watch?v=oVdVqNxfT7o