KONCERT 
"freestage" #20

13 maja 2016 (piątek)
godz. 20:00
klub "Spiżarnia" (Legnica, ul. Piastowska 1)


Wystąpią:


ZWŁOKI 
punk rock - Wrocław
https://web.facebook.com/zwlokipunk/?fref=tsTHE LESS
Alternative/Cold wave/Post-punk - Legnica/Lubin/Wrocław
https://web.facebook.com/TheLess/?fref=ts


OSTATNI KRZYK MODY
punk/ska/reggae - Chocianów
https://web.facebook.com/ostatnikrzykmody/?fref=ts


bilety: 15 / 20 zł


Org.: Legnickie Centrum Kultury (Akademia Rycerska), ul. Chojnowska 2, 76 / 72 33 710, -700; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.lck.art.pl


Przedsprzedaż biletów:
LEGNICA:
L.C.K. (kasa – I piętro, pok. 118, ul. Chojnowska 2; 76 72-33-700)
Galeria „Satyrykon” (Rynek 36; 501-504-115)
Klub „Spiżarnia” (ul. Piastowska 1, 531 048 333)
Sklep Muzyczny "Rock & More", (ul. Górnicza 6, tel. 76 850 38 30)
Sklep Muzyczny IMM (ul. Wrocławska 52; 76 854-29-56)
Sklep Muzyczny „Piano-Forte” (ul. Pocztowa 5a; 76 722-22-60)

LUBIN:
Sklep Muzyczny „Piano-Forte” (ul. Mieszka I 3; 76 844-13-14)

ZWŁOKI
W sierpniu 1979r we Wrocławiu, z inicjatywy gitarzysty Wiesława "Kubła" Kopaczyńskiego, oraz perkusisty Adama "Kucharza" Zalewskiego powstała kapela o nazwie Zwłoki. Zespół stał się bardziej znany po dołączeniu do składu Cezarego Kamienkowa "Skutera".
W czasach historycznie burzliwych i przełomowych za sprawą szokującej propozycji w postaci innowacyjnej muzyki połączonej z tekstami autorstwa „Skutera” załoga wypracowała sobie status zespołu numeru jeden wśród wrocławskich punkowców.
Legendarne utwory: „Mesjasz”, „Za moimi drzwiami”, „Ciernisty szlak”, „Przyjacielu mój”, „Nasz koniec”, „Zabójcy Kubusia Puchatka” zna każdy szanujący się Załogant.
Reaktywowany w 2012 roku zespół Zwłoki z powodzeniem występuje na scenach klubowych i festiwalowych. Każdorazowo udowadnia na czym polega prawdziwy stary Punk Rock.
Obecny skład zespołu ZWŁOKI:
Jacek Kosiński - Magilla – voc. 
Wiesław Kopaczyński - Kubeł – git.
Andrzej Grzelak - Lokówa – git., back voc.
Paweł Pajek - Pajdo – bass.
Piotr Leszczyński - Jagger – drums. THE LESS
Pierwsze zespoły założyli w latach 1982-1983. U-BOOT, MARTWA KLASA, TOA...
THE LESS powstał w 1987 roku. Aktywnie pokazując się na polskich scenach, na wspólnych koncertach m.in. z KULTEM, ZIELONYMI ŻABKAMI, DEFEKTEM MUZGÓ, MOSKWĄ, ZIYO, CLOSTERKELLER-em. Członkowie zespołu byli autorami zina: ”Europa Trzy”, który ukazywał się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. 
Po 23 latach przerwy w graniu, grupa reaktywowała się pod koniec roku 2013, w oryginalnym składzie z ubiegłego wieku, od roku 2015 z ekipą jest Wojtek Kwaśniewski (też ACID PLAN, ex.- DESDEMONA).
Koncertowo The Less rozkręcał się powoli (m.in. Muzyka z Oblężonego Miasta, Myday Dark Music Party), większą aktywność planując od roku 2016.
Tworzy muzykę z pogranicza cold wave i post punk, nie stroniąc od elektroniki z lekką nutą dekadencji.
Obecnie The Less pracuje nad materiałem, który ukaże się na płycie w tym roku - 2016.
The Less are:
Maciej „Gruby” Trybuchowski – guitar, vocal
Marek Szpyra – bass
Wojtek „Kwachu” Kwaśniewski – keyboards


OSTATNI KRZYK MODY
Kapela powstała w roku 2002. Wcześniej zespół grał jako BUDEX (od roku 1993). W tych czasach byliśmy współorganizatorami pierwszego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Graliśmy wtedy przeważnie w Chocianowie, ponieważ wtedy było tu dużo koncertów i graliśmy z zespołami takimi jak: GAGA, NEUROPATIA, MARIA NEFELI, DENATOR, BIG JOY, ZAKAZ WJAZDU, ZGON NESTORA, BLADE LOKI, WŁOCHATY, LENIWIEC, ALL BANDITS, NONSENS, SZLAM, KLINIKA LALEK, FRIENDS, BĘDZIE DOBRZE, SPÓŁDZIELNIA INWALIDÓW. W 2000 roku zespół się rozpadł i dwa lata później reaktywował się jako "OSTATNI KRZYK MODY" zaczynając od koncertów w Chocianowie. Wtedy doszedł do nas puzonista i zaczęliśmy grać trochę odmienną muzykę. Zagraliśmy wtedy kilka koncertów i połowa zespołu wyjechała do Irlandii. Do zespołu dołączył wtedy stary perkusista Budexu, który grał w międzyczasie w zespołach FRIENDS i KLINIKA. Dopracowaliśmy wtedy to co dotychczas graliśmy. Efektem tego jest nasza płyta.