"strefa de..." #130

 

1 grudnia 2016 (czwartek)

godz. 20:00

klub "Spiżarnia" (Legnica, ul. Piastowska 1)

 

 

Wystąpi europejska legenda muzyki SKA

 

SKAFERLATINE

ska/reggae - Metz (Francja)

https://web.facebook.com/skaferlatine

 

 

LAS MELINAS

ska - Żary

https://www.facebook.com/melinaband/?fref=ts

 

 

Org.: Legnickie Centrum Kultury (Akademia Rycerska), ul. Chojnowska 2, 76 / 72 33 710, -700; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.lck.art.pl

www.facebook.com/strefade.lck

 

 

 

SKAFERLATINE

Jedna z największych legend europejskiego ska powraca do Polski z nowym albumem!

 

Skaferlatine powstali w 1991 roku w Metz we Francji. Szybko stali się jedną z czołowych europejskich grup nurtu ska i reggae. Wielokrotnie występowali w programach telewizyjnych RTL i France 3. W 1992 roku zdobyli główną nagrodę w prestiżowym, organizowanym przez Ministerstwo Młodzieży i Sportu Francji konkursie “Defi Jeunes”. Mają spore doświadczenie sceniczne - m.in. grali duże trasy koncertowe u boku takich mega gwiazd jak The Selecter, Skaos czy Mighty Mighty Bosstones. Wydali jedna kasetę w 1992 roku i trzy CD - “En Piste” (1993), “En Chantier” (1994) oraz “Basta, Basta!” (1997). Praktycznie każdy ich utwór to przebój, a styl będący bardzo taneczną mieszanką ska i reggae może rozbujać nawet staruszka. Oryginalności brzmieniu dodaje dynamiczna sekcja dęta oraz francuskie teksty. Byli jednym z pierwszych zagranicznych zespołów ska jaki odwiedził nasz kraj, występując w 1993 roku w Zgorzelcu i potem wielokrotnie powracając na udane trasy.

Ich wszystkie trzy płyty obecne były na polskim rynku dzięki licencyjnym kasetom wydanym w Polsce przez specjalizującą się w ska wytwórnię “Rock’n’Roller” ze Szczecina. 

 

W 2000 roku Skaferlatine zaprzestali dalszej działalności, ale 12 lat później postanowili reaktywować się i przypomnieć europejskiej publiczności o swoich klasykach. W ramach europejskiej trasy zagrali znakomicie przyjęty koncert w Bogatyni w listopadzie 2012. W 2013 zagrali na kilku znaczących europejskich festiwalach oraz powrócili do Polski, by wystąpić w stolicy polskiego ska – Sosnowcu. Ponownie pojawili się w kraju nad Wisłą w maju 2014 roku, a obecnie powracają z nowym albumem „Séries noires pour nuits blanches".