KONCERT 

"strefa de..." #132

 

28 stycznia 2017 (sobota)

godz. 19:30 (otwarcie sali koncertowej od 19:00)

klub "Spiżarnia" (Legnica, ul. Piastowska 1)

 

 

Wystąpią:

 

 

U.K. SUBS

Wielka Brytania

 

http://www.uksubs.co.uk/

www.facebook.com/UKSubs

 

 

TV SMITH

Wielka Brytania

 

http://www.tvsmith.com/

www.facebook.com/TVSmith77

 

 

DOBRA-DOBRA...

Złotoryja

 

www.facebook.com/Dobra-Dobra-404017139717518/

 

 

bilety: 40 zł / 50 zł

 

Org.: Legnickie Centrum Kultury (Akademia Rycerska), ul. Chojnowska 2, 76 / 72 33 710, -700; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.lck.art.pl

www.facebook.com/strefade.lck

 

 

U.K. SUBS

Historia zespołu zaczyna się w momencie, gdy weteran kilku londyńskich zespołów (The Marauders, Bandana) Charlie Harper spotkał w październiku 1977 roku gitarzystę Nicky Garratt’a. Wkrótce dołączyli do nich perkusista Steve Jones i basista Steve Slack. Zespół zaczął grać wiele koncertów w londyńskich klubach, a ich utwory: „I Live In A Car” oraz „Telephone Numbers” ukazały się na koncertowym składankowym albumie”Farewell To Roxy”.

W kwietniu 1978 roku ustabilizował się skład zespołu; nowym perkusistą został Peter Davies, a basistą Paul Slack. W maju 1978 roku U.K.SUBS podpisali kontrakt z GEM Rec. Sukces ich pierwszych singli „Stranglehold” przyczynił się do tego, że zespół został zaproszony do programu Top Of The Pops. We wrześniu 1978 roku pojawił się na rynku ich debiutancki klasyczny album „Another Kind of Blues.

W 1979 roku U.K.SUBS wyruszyli na podbój Ameryki gdzie grali jako support dla The Police. W pierwszych miesiącach 1980 roku U.K.SUBS koncertowali w Europie u boku The Ramones. W kwietniu 1980 roku ukazał się drugi album zespołu „Brand New Age”, który ugruntował pozycję U.K.Subs na muzycznej scenie. Następną płytą był album koncertowy „Crash Course”, który wspiął się na szczyt angielskiej listy najlepiej sprzedających się albumów.

Wkrótce po nagraniu tej płyty zespół opuścili Pete Davie oraz Paul Slack, a ich miejsce zajęli Steve Roberts (ex-Cyanide) i basista Alvin Gibbs. W lutym 1981 r na rynku pojawił się czwarty album U.K.Subs „Diminished Responsibility”. Po wydaniu tej płyty Subsi wyruszyli na trasę po Wlk.Brytanii wraz z Anti Pasti i The Stiffs. Rok 1981 upłynął muzykom na niezliczonej ilości koncertów w Wlk. Brytanii i Europie. W marcu 1982 roku ukazał się kolejny album „Endangered Species”. Po nagraniu tej płyty zespół opuścił Steve Roberts. Jego miejsce zajął Sol Mintz. Z nowym perkusistą Subsi wyruszyli na kilkumiesięczne tournee po Stanach Zjednoczonych razem z Antio Nowhere League.

W 1983 roku U.K.Subs przyleciał na 13 koncertów do Polski. To była pierwsza punkowa grupa, która odwiedziła nasz kraj występując w największych polskich miastach razem z Republiką.

Po powrocie do Wlk.Brytanii Charlie Harper rozpoczął pracę nad nowym albumem „Flood Of Lies”. Alvin Gibbs, Nicky Garratt i Charlie Harper spotkali się ponownie w studiu w 1987 roku w Nowym Jorku aby nagrać album „Killing Time” z okazji 10 rocznicy powstania zespołu.

W 1997 roku z okazji 20 lecia zespołu Subs nagrali w klasycznym składzie dwa doskonale przyjęte albumy „Quintessentials” i „Riot”. W 2000 roku Subsi ponownie przyjechali do Polski w klasycznym składzie (Nicky Garratt, Alvin Gibbs, Charlie Harper) i zagrali cztery doskonale przyjęte koncerty.

W 2001 roku na rynku pojawił się album „Time Wraped” na którym znalazły się nowe wersje klasycznych utworów. W 2002 roku z okazji 25 lecia U.K.Subs nagrali nowy studyjny album „Universal” , który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem fanów. Wygląda na to, że historia U.K.Subs nie ma końca, a sam zespół jako jeden z nielicznych klasyków punk rocka gra koncerty na całym świecie.

U.K.Subs dotychczas nagrali ponad 15 studyjnych albumów, niezliczoną ilość singli i płyt koncertowych. Utwory U.K.SUBS grali: The Exploited, Henry Rollins, Die Toten Hosen, Guns’N'Roses, Kazik i Kult oraz Farben Lehre.

 

TV SMITH

Wokalista legendarnej formacji THE ADVERTS, której debiutancki album z 1978 roku - "Crossing The Red Sea With The Adverts", jest uznawany za jeden z najważniejszych krążków w historii punk rocka, zaś utwory takie jak: "Gary Gilmore's Eyes" czy "Bored Teenagers", uważane są za klasyki tego gatunku.

 

Dobra-Dobra… 

Złotoryjska kapela założona wiosną 2011 roku przez Krzysztofa Hoodego Kalinowskiego (git. voc.) i Rafała ravciosa Chmielewskiego (bas voc.) Obaj grali jeszcze w latach osiemdziesiątych w kapeli NEO-HAOS. Po ponad dwudziestu latach postanowili ponownie połączyć siły by coś jeszcze „nim starość rozśmieszy” zrobić na scenie punkowej.

 

Do projektu dołączył perkusista Wojciech Hanka Hanysz i w tym składzie zespół nagrał płytkę „Dobra-Dobra…Chyba Ty”. Kapela koncertuje głownie lokalnie ku uciesze zastępu zuchów, kółka geriatrycznego i swojej.