koncert "freestage" #21

 

Wystąpią:

 

FRANKENSTEIN CHILDREN 

Indie / Dancepunk - Ząbkowice Śl.

www.facebook.com/fchband/?fref=ts

 

ZIELONY GROSZEK

rock/reggae - Legnica

www.facebook.com/Zielony-Groszek-255539307898452/?fref=ts

 

RANNY ŁOŚ

Rock'n'Roll / Hard-, Post-, Blues Rock - Ząbkowice Śl.

www.facebook.com/Rannylos/?fref=ts

 

 

Bilety:

5 zł (przedsprzedaż) / 10 zł (na koncercie)

 

Org.: Legnickie Centrum Kultury (Akademia Rycerska), ul. Chojnowska 2, 76 / 72 33 710, -700; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.lck.art.pl

 

Przedsprzedaż biletów:

LEGNICA:

L.C.K. (kasa – I piętro, pok. 118, ul. Chojnowska 2; 76 72-33-700)

Galeria „Satyrykon” (Rynek 36; 501-504-115)

Klub „Spiżarnia” (ul. Piastowska 1, 531 048 333)

 

 

FRANKENSTEIN CHILDREN 

Frankenstein Children Młody, prężnie rozwijający się zespół z Ząbkowic śląskich. Połączeni pasją do grania muzyki, grają ciepłego rocka, z domieszką nowofalowego dance-punku. Zespół tworzy i występuje w trójkę wypełniając całą przestrzeń zarówno sceniczną jak i muzyczną. Wyróżnieni na wielu przeglądach i festiwalach w całym kraju, znaleźli się w finale Muzycznej Bitwy Radia Wrocław, a zagrali nawet we Włoszech, na największym wyścigu autostopowym w Europie. Wystąpili także w performansie ulicznym z samym Johnym Deppem. W 2013 udało im się wydać własnymi siłami album krótko grający, a w 2016 wydali kolejny krążek pod tytułem „I’m here somewhere”, na którym zawarli swoje najnowsze kawałki.

 

RANNY ŁOŚ

Ranny Łoś to zespół z Ząbkowic Śląskich grający różnorodną muzykę w obrębie szeroko rozumianego Rocka. Połączyła nas chęć grania i pokazania światu czegoś wartościowego artystycznie. Zespół działa od około 2 lat w 3 osobowym składzie. Na co dzień mieszkamy we Wrocławiu i studiujemy. Na lato roku 2017 planowane są nagrania materiału demonstracyjnego, póki co zespół koncertuje na terenie całego województwa dolnośląskiego.

 

ZIELONY GROSZEK

Założony w 1993 roku zespół od samego początku wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Ich Reggae ubarwione jest elementami rytmów bałkańskich, a także mocnych rockowych brzmień. 

Założyciel i lider - Stasiasty zbudował zespół w oparciu o muzykę oraz skład Marii Nefeli, która na przełomie lat 80 i 90 była pierwszoplanową kapelą w kraju, na stałe zapisując się w historii jako pionierzy nurtu "Modern Rock". Przez lata istnienia, Zielony Groszek był reprezentowany przez kilkunastu muzyków, z których każdy wniósł wkład w dzisiejsze brzmienie legnickiego reggae.

Rytm to słowo klucz dla zrozumienia ich muzyki. Mocno osadzone, synkopujące podziały zabierają słuchacza w podróż po kolorowych, różnorodnych i zawsze żywiołowych zakamarkach twórczości. Melodie wokali, i zawodowy warsztat muzyków zapewniają świetny odbiór podczas koncertów.

Improwizacja - nieodłączny element każdego ich występu. Dusza jazzu jest wyraźnie wyczuwalna w ich grze przez co żaden utwór nigdy nie został zagrany tak samo. Emocje, nastrój, energia płynąca od publiki stanowią dla muzyków płótno, na którym malują oni całą paletą dźwięków. 

Wieloletnie doświadczenie na scenach całego kraju, różnorodna stylistyka w połączeniu z wigorem, energią i ciężką pracą dają rezultat w postaci muzyki, obok której nie da się przejść obojętnie. Groszek jest kapelą wyjątkowo koncertową, to właśnie scena jest dla nich naturalnym środowiskiem, a koncerty każdego kalibru są okazją do obcowania z niezwykle silną i charyzmatyczną osobą lidera zespołu Stasia.

 

Jego bezkompromisowe podejście do muzyki, połączone z talentem i trzydziestoletnią, muzyczną historią wciąż elektryzują, pobudzają do myślenia, wyzwalając silne emocje. Staś i jego muzycy zawsze szli pod prąd, nie ulegając sezonowym trendom, zawsze pozostają wierni swoim ideałom.