21 marca (sobota) w klubie Spiżarnia w Legnicy (ul. Piastowska 1) zagra zespół BRUNO SCHULZ. Na koncercie usłyszymy utwory ze wszystkich albumów grupy oraz zupełnie premierowe kompozycje z powstającej właśnie piątej płyty, zapowiadanej na wrzesień 2015. Początek koncertu o godz. 21:00, wstęp 15 zł. 

 

Zespół BRUNO SCHULZ został założony wiosną 2003 roku. W 2007 zadebiutowali płytą „Ekspresje, depresje, euforie” (Luna Music). Pod koniec 2008 roku podpisali kontrakt fonograficzny z wytwórnią S.P. Records, w konsekwencji czego w lutym 2009 ukazała się druga płyta grupy zatytułowana „Europa wschodnia”. Album wyznaczył zupełnie nowy kierunek w twórczości grupy. Europa Wschodnia została wysoko oceniona przez krytykę i słuchaczy. 

 

W kwietniu 2010, zaledwie rok po ostatnim wydawnictwie, nakładem S.P. RECORDS ukazał się trzeci krążek grupy BRUNO SCHULZ zatytułowany „Nowy lepszy człowiek”. W Myspace Polska po premierze albumu napisano "Gdyby Joy Division nadal istniało, to pewnie graliby tak jak oni. Nowa płyta, bogatsze brzmienie i to uczucie, że Polak potrafi.” Pierwszym singlem pilotującym płytę był utwór "Szybki świat", który dotarł do 2 miejsca Listy Przebojów Radia Eska Rock. W recenzji płyty, w miesięczniku Teraz Rock napisano między innymi: „Gdyby utwór Szybki Świat nagrał zespół Placebo, miałby szansę stać się wielkim przebojem. Takiej lekkości nie było na poprzedniej płycie”.

 

16 lutego 2013 nakładem wydawnictwa Fonografika ukazała się czwarta płyta zespołu BRUNO SCHULZ p.t. „Wyspa”. Materiał zarejestrowany został w Hasselhoff studio w Łodzi. Producentem i realizatorem nagrań został Paweł Cieślak. Pierwszy singiel p.t. „Z bliska” dotarł do 2 miejsca listy przebojów Radia Eska Rock oraz zagościł na antenach polskich rozgłośni radiowych takich jak: Trójka, Czwórka, Jedynka, Eska Rock i wielu wiele innych. Teledysk do utworu ”Z Bliska” emitowany był m. in. na antenie TVP Kultura, Kino Polska Muzyka i innych stacji telewizyjnych. We wrześniu 2013 do rozgłośni trafił 2 singiel z płyty „Wyspa” pt. „Nawet z Tobą”. Po 3 latach od ostatniego albumu („Nowy lepszy człowiek” S. P. Records 2010) zespół powrócił z rewolucyjnie odmiennym brzmieniem lecz z melodiami konsekwentnymi wobec dotychczasowej stylistyki. 

 

W marcu 2013 miesięcznik Teraz Rock uznał BRUNO SCHULZ za jeden najważniejszych debiutów ostatniej dekady a rok później „Wyspa” otrzymała tytuł Łódzkiej Płyty Roku 2013 w plebiscycie „Gazety Co Jest Grane” . 

 

Aktualnie zespół wraz z producentem Pawłem Cieślakiem pracuje nad piątym studyjnym albumem, którego premiera zapowiadana jest na jesień 2015 roku. 

 

BRUNO SCHULZ tworzą: Karol Stolarek - wokal, elektronika, teksty; Marcin Regucki – gitary; Wit Zarębski – bas.

 

Więcej na www.facebook.com/brunoschulzpl